19.02.2018

Головна » 2017 » Вересень » 24 » Твір на тему «Чому молодь повинна цікавитися політикою?»(Хватова В.)
Твір на тему «Чому молодь повинна цікавитися політикою?»(Хватова В.)

Освітній проект «Познайомся з губернатором»

Твір на тему «Чому молодь повинна цікавитися політикою?»

Підготувала учениця 10 класу

Шийківської загальноосвітньої школи І-ІІІст.

Борівської районної ради

Харківської області

Хватова Валерія Олександрівна

Так склалося історично, що протягом останніх років або навіть останнього десятиліття в нашій країні постійно відбуваються якісь зміни та перетворення. Вони стосуються чи не всіх сторін нашого життя. Надзвичайно змінюється і саме суспільство. Проте залишається багато суперечливих питань, багато проблем, які ще треба вирішити, які тільки чекають на своє розв’язання. Але чи повинна молодь брати участь в усіх цих процесах, у розв’язані цих проблем? Це питання насправді є надзвичайно актуальним, як на мене. Тож природно, що існує безліч відповідей, безліч думок. До того ж старше покоління зазвичай вважає, що молодь не повинна брати участі у суспільних процесах. Багато моїх однолітків має протилежні думки.

Як на мене, відповідь на це питання – безперечне та безумовне «так». Молодь має вчитися брати участь у суспільних процесах, суспільної активності повинні навчати в школі так само, як, наприклад, ввічливості. Безумовно, кожний бажає лише найкращого своїй країні, прагне кращого життя у майбутньому. Тож, чи можливе це краще майбутнє, якщо так багато людей залишаються байдужими, а їхні прагнення кращого життя залишаються лише словами, не стаючи реальністю, яку вони мають створити власними руками?! Ось чому молодь повинна цікавитися політикою. Прикро, що і серед молоді є такі байдужі люди, адже молодь – це майбутнє будь-якої країни, – з цим важко не погодитися.

Молоді люди з легкістю можуть перерахувати нові музичні композиції, що вийшли у світ за останній місяць, розбираються в режисерах і акторах, знають про усі великі кінопрем'єри, знаходяться в курсі останніх новинок ігрової індустрії. Але якщо поставити молодому поколінню питання, що стосується економічного або політичного життя країни, то більш- менш зрозумілої відповіді ви не дочекаєтеся. З чим пов'язана така політична інертність молоді? На перший погляд може здатися, що причина лежить в недоліках освіти і малої допитливості. На жаль, це не так. Українська молодь і сьогодні є однією з найрозумніших у світі, молоді люди багато читають, багато роздумують, знайомляться з різними філософськими напрямами і вивчають релігії світу. Усе це паралельно з навчанням в школі або ВНЗ,підробітками і допомогою батькам. Багато представників молодого покоління можуть уразити своєю ерудицією, захоплюються уфологією і непізнаним, вивчають  кілька іноземних мов. При цьому політичне життя своєї держави їх абсолютно не цікавить.Причини у такої політичної байдужості дві. Перша - це активне формування суспільства споживання, яке ведеться в нашій країні останніми роками, і ведеться успішно. В результаті молодь перетворюється на споживачів, хай і дуже ерудованих, але все таки споживачів. Другапричина - невіра в те, що можна щось змінити в політичному житті країни. Розуміння глибинних причин багатьох процесів і уміння читати між рядків примушує молодь займати позицію невтручання.

Мені дуже приємно дізнаватися, насамперед від своїх знайомих, що процес залучення молоді до суспільних справ в Україні не стоїть на місці. У багатьох школах діють різні моделі так званого учнівського самоуправління. У межах цих організацій учні самі вирішують важливі, насамперед для їх повсякденної діяльності, питання, приймають рішення, вчаться вести дискусію, висловлювати свої думки, доходити згоди навіть за наявності кількох точок зору.

Так, наприклад, у нашій школі створено групу самоврядування «Розумники». У школі діють комісії дисципліни і порядку, спортивна, санітарна та культурно – масова, які проводять відповідну роботу з учнями. Члени комісій слідкують за відвідуванням школи учнями, проводять роботу з порушниками дисципліни, залучають учнів до спортивних змагань та гурткової роботи, проводять профілактичні бесіди з попередження інфекційних захворювань та правил особистої гігієни, організовують учнів для участі у святкових  концертах. Працюють над підвищенням рівня навчальних досягнень учнів, виробленням культури поведінки, законослухняності у школярів, бережливого ставлення до шкільного майна та організацією змістовного відпочинку школярів.

На мою думку, така діяльність є дуже важливою та корисною для молоді. Починаючи з простих, можна сказати, побутових питань стосовно їхнього шкільного життя, вони набувають навичок, які можуть стати у нагоді під час розв’язання важливих проблем, можливо, навіть державного масштабу. Крім того, в нашій країні діють і суспільні молодіжні організації, кількість яких постійно зростає.

Видатний французький філософ Франсуа Рабле сказав: «Справа не в тому, щоб швидко бігати, а в тому, щоб вибігти якомога раніше». І я повністю погоджуюся з цим висловом: справа не у бурхливій діяльності, а в тому, щоб якомога раніше визначитися зі своїми поглядами та намірами і розпочати певні конкретні дії. Не керуватися при цьому принципом «моя хата з краю» та усіма подібними – це не найкраща життєва філософія! Головне – не стояти осторонь, а робити щось потрібне, робити улюблену справу, щиро вболіваючи за те, що ти робиш, за свій народ та майбутнє своєї.

Саме тому молодь повинна цікавитися політикою, щоб бути у майбутньому корисним Україні.

Переглядів: 25 | Додав: Natalka | Рейтинг: 0.0/0